10 MĪTI
Atspēkojums: pasīvo māju celtniecība ne vienmēr ir dārgāka nekā tradicionālās ēkas. Rūpīgi plānojot un izmantojot energoefektīvus materiālus, izmaksu atšķirība var būt neliela. Turklāt enerģijas izmaksu ietaupījumi ēkas ekspluatācijas laikā var kompensēt pasīvās mājas celtniecības sākotnējās izmaksas.
Atspēkojums: pasīvo māju ēkas ir ļoti izturīgas, pateicoties to hermētiskajai konstrukcijai un kvalitatīvu materiālu izmantošanai. Ēkas norobežojošās konstrukcijas ir paredzētas, lai samazinātu gaisa noplūdi, un izolācijas un citu energoefektīvu materiālu izmantošana palīdz palielināt ēkas ilgmūžību. Turklāt atjaunojamo enerģijas avotu izmantošana palīdz samazināt ēkas nolietojumu.
Atspēkojums: ar specializētu projektēšanas un būvniecības komandu palīdzību pasīvās mājas ēkas var projektēt un uzbūvēt samērā viegli. Komandas ir eksperti visos projektēšanas un būvniecības procesa aspektos un var nodrošināt, ka ēka atbilst visiem pasīvās mājas standartiem.
Atspēkojums: pasīvo māju ēkas ir projektētas tā, lai tām būtu nepieciešama minimāla apkope, pateicoties to energoefektīvai konstrukcijai un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanai. Ēkas norobežojošo konstrukciju hermētiskā konstrukcija palīdz samazināt nepieciešamās apkopes apjomu, savukārt atjaunojamo energoresursu izmantošana palīdz samazināt enerģijas izmaksas.
Atspēkojums: pasīvo māju ēkas ir veidotas tā, lai nodrošinātu komfortablu iekštelpu temperatūru visu gadu, pateicoties to hermētiskajai konstrukcijai un zemam enerģijas patēriņam. Ēkas norobežojošās konstrukcijas ir paredzētas, lai samazinātu gaisa noplūdi, un izolācijas un citu energoefektīvu materiālu izmantošana palīdz uzturēt nemainīgu temperatūru.
Atspēkojums: pasīvo māju ēkas var projektēt tā, lai tās būtu piemērotas visiem klimatiskajiem apstākļiem, rūpīgi apsverot izolāciju un gaisa cirkulāciju. Ēkas norobežojošās konstrukcijas ir paredzētas, lai samazinātu gaisa noplūdi, un izolācijas un citu energoefektīvu materiālu izmantošana palīdz uzturēt nemainīgu temperatūru neatkarīgi no klimata.
Atspēkojums: pasīvo māju ēkas ir ļoti energoefektīvas, pateicoties to hermētiskajai konstrukcijai un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanai. Ēkas norobežojošās konstrukcijas ir paredzētas, lai samazinātu gaisa noplūdi, un izolācijas un citu energoefektīvu materiālu izmantošana palīdz samazināt enerģijas patēriņu. Turklāt atjaunojamo enerģijas avotu, piemēram, saules, vēja un ģeotermālās enerģijas, izmantošana var vēl vairāk samazināt enerģijas izmaksas.
Atspēkojums: pasīvo māju ēkas ir paredzētas, lai samazinātu piesārņojošo vielu un alergēnu daudzumu gaisā, pateicoties to hermētiskajai konstrukcijai un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanai. Ēkas norobežojošo konstrukciju hermētiskā konstrukcija palīdz samazināt ēkā nokļūstošo piesārņojošo vielu daudzumu, savukārt atjaunojamo energoresursu, piemēram, saules, vēja un ģeotermālās enerģijas izmantošana palīdz samazināt alergēnu daudzumu gaisā.
Atspēkojums: ar pareizu dizainu pasīvo māju ēkas var būt gan estētiski pievilcīgas, gan energoefektīvas. Pasīvās mājas projektēšanā tiek ņemta vērā ēkas estētika, vienlaikus ņemot vērā arī energoefektivitātes aspektus. Mūsdienīgu materiālu, piemēram, izolētā stikla, izmantošana var palīdzēt izveidot vizuāli pievilcīgu ēku, vienlaikus samazinot enerģijas patēriņu.
Atspēkojums: pasīvo māju ēkas ir ļoti rentablas, jo tās patērē daudz mazāk enerģijas nekā tradicionālās ēkas un tām ir nepieciešama minimāla apkope. Ēkas norobežojošo konstrukciju hermētiskā konstrukcija palīdz samazināt enerģijas izmaksas, savukārt atjaunojamo energoresursu izmantošana palīdz vēl vairāk samazināt enerģijas izdevumus. Turklāt pasīvo māju ēku zemās uzturēšanas prasības palīdz samazināt remonta un uzturēšanas izmaksas.